Матеріали для вчителя

 Наказ ДОН №193 від 15 травня 2023 року "Про впровадження здоров’язбережувальних компонентів в освітньому процесі закладів загальної середньої освіти Запорізької області"

ЯК ЗАОХОТИТИ ДИТИНУ ДО ЗДОРОВОГО ХАРЧУВАННЯ 

Кожну дитину можна заохотити їсти здорову їжу і робити це із задоволенням. 

Почитайте поради біолога та наукової блоґерки Дарії Прокопик, як це зробити: 

1. Привчайте дітей до різних смаків Щоби звикнути до нових продуктів, дітям інколи потрібно скуштувати їх 7-12 разів. Не змушуйте дітей їсти овочі - зробіть так, щоб овочі завжди були доступними, і діти бачили, що ви самі це їсте. Не “маскуйте” овочі в стравах - діти мають їсти корисні продукти свідомо.

2. Їжте разом та без телевізора Діти, які харчуються разом зі своєю сім'єю, як правило, їдять більш здорову їжу. Вживання їжі перед телевізором сприяє вибору менш безпечних та корисних продуктів.
3. Встановіть регулярний режим харчування Це стосується як сніданку, обіду та вечері, так і проміжних перекусів.
4. Не використовуйте їжу як нагороду чи покарання Це не сприяє здоровим харчовим звичкам.
5. Слідкуйте, щоб дитина пила достатньо води Кількість води, рекомендована для споживання дітям, залежить від багатьох факторів - рівня фізичної активності, температури повітря тощо. Головний орієнтир - почуття спраги у дитини. Водночас дітям слід нагадувати про пиття, тому що вони погано розрізняють сигнали тіла про спрагу. 
6. Обмежте їжу з великою кількістю калорій, жиру, цукру та солі й пропонуйте альтернативу Альтернативними солодощами можуть стати свіжі та сухі фрукти, десерти на основі горіхів, сиру, несолодкі йогурти, узвари та смузі.
7. Будьте прикладом для своїх дітей Якщо хочете заохотити дитину їсти здорову їжу, то і самі маєте харчуватись правильно.
Докладніше https://goo.gl/sqRcE6

ЧОМУ ТРЕБА СПАТИ БІЛЬШЕ 7 ГОДИН НА ДОБУ 

Cон – основна складова здорового життя. Дорослі мають регулярно cпати 7 або більше годин на добу. Декому, зокрема молодим людям та людям із хронічними захворюваннями, необхідно навіть більше – 9 годин сну на добу. Лише невеликій кількості людей достатньо спати менше ніж 6 годин на добу. Це зумовлено генетичними факторами.
Якщо ви спатимете менше ніж 7 годин на добу, то підвищите ризик розвитку хронічних захворювань, зокрема:

  • діабету серцево-судинних захворювань,
  • інсульту,
  • високого кров'яного тиску
  • збільшення ваги та ожиріння
  • порушення імунної системи погіршення психічного здоров'я,
  • депресії.

Джерело: сайт МОЗ